Kvôli tomuto dievčaťu musím ísť k referendu!

Autor: Branislav Sebastián Bučko | 1.2.2015 o 17:22 | (upravené 1.2.2015 o 17:39) Karma článku: 7,80 | Prečítané:  2005x

      Ponúkam pre účastníkov sobotňajšieho referenda ešte skutočný príbeh jednej polorómky.

      Dievča narodené a vychovávané v „normálnej rodine“, bolo odhodené do odpadovej šachty, keď mala nejakých štyri, či päť rokov,  kde prežila tri noci. Našiel ju potom nejaký človek. Potom prebehol súd, kde sa rozhodlo, že bude umiestnená do DD. Po istom čase si ju adoptoval pár, ktorý prešiel psychotestmi, kurzom rodičovstva a kdečím iným, aby si mohli adoptovať dieťa. Vybrali si ju do opatery a začali ju vychovávať. Lenže ich výchova bola vysoko „profesionálna“ – týrali ju. Vždy, keď im nedokazovala „dostatok lásky“, tak jej nedávali jesť, piť, neprezliekali ju, nepúšťali ju von, postavili ju na niekoľko hodín do zárubne, kde sa nemohla ani pohnúť. Nútili ju žiť vo vlastných výkaloch, ale keď mala ísť do spoločnosti (škola, návštevy), tak ju vždy „vyfintili“ a nahovorili jej, aby sa správala slušne, lebo inak uvidí. Po niekoľkých mesiacoch trápenia sa zverila kamarátke, ktorá to potom povedala riaditeľke školy, ktorá to oznámila polícii. Opäť začali naťahovačky so súdmi, kde nakoniec padol rozsudok, ktorý určil, že má ísť opäť do DD. Dievča, ktoré je pozorné, inteligentné, múdre, dá sa s ňou „pokecať“ a je „čistého srdca“.

      A mňa by zaujímala reakcia aliancie: Nebolo by pre to dievča lepšie, keby si ju adoptovali napr. lesbičky, ktoré by ju zahŕňali láskou, podporou, rozvíjaním jej talentov, pomáhali by jej, radili, ako to, keď žije vlastne celý život v decáku, kde sa celý život trápi, prečo tak dopadla, ako dopadla a že ju skoro nikto nemá rád? Na druhej strane ale vždy hovorila, že si mám vážiť to, že mám mamu, domov, kde mám všetko svoje, aj napriek tomu, že nemám taký luxus, aký majú v DD, aké mám šťastie, že sa niekto so mnou objíme z lásky, že môžem povedať slovo mama a že si ju mám vážiť, a mám si vážiť to, že žijem ako žijem, že mám niečo vlastné a akceptovať to bez toho, aby som sa nad tým zlostil, či pozastavoval. Neskôr som nad tým rozmýšľal a zistil, že má pravdu. Myslím si, že tento príklad bohato stačil.

      Nechcem ďalej rozoberať ďalšie aspekty „tradičnej rodiny“, ako sú rôzni ožrani, „děvkaři“, karieristi, tyrani, ale aj opatrovateľky v zahraničí, robotníci, kamionisti a iné povolania, pri ktorých „kompletné rodiny“ nie sú kompletné, pretože jeden z ich členov je pravidelne aspoň dva týždne v mesiaci niekde „vonku“.

      Toto nech si nejaká Aliancia uvedomí – ale nielen oni, ale taktiež všetci tí kňazi, ktorí v kostoloch o tom kážu a kážu v zmysle ich podpory, a naproti tomu aj všetci tí veriaci a ľudia, ktorí tým farárom (ale aj aliancii) prikyvujú: „Áno máte pravdu“. A vrcholom opätovného „stredoveku“ (dúfam, že to inde na Slovensku v kostoloch nie je) je modlenie deviatnika pred referendom, za to, aby bolo úspešné.

      Ešte stále je pre deti lepšie žiť v detskom domove alebo v tradičnej rodine, ktorú určí štát !?!  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Valach: Sagan a choroba? Je v poriadku a trénuje naplno

Dva roky za sebou priviedol Valach ako tréner mužskej reprezentácie Sagana k titulu majstra sveta.

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?